Розмір тексту

У Полтавському дендропарку гусениці поїдають сосни

У Полтавському дендропарку гусениці поїдають сосни
У Полтавському дендропарку гусениці поїдають сосни

В області зафіксували масові міграції шкідника — пильщика

У Дендропарку в Полтаві почали пропадати насадження сосни. Дерева спочатку жовтіють, а потім засихають.

— Прогулювалися з подругами парком і побачили, що сосни пожовтіли, а деякі й засохли. Підійшли ближче, а на гілках побачили жовто-зелених гусениць із три сантиметри завдовжки. Хвоя не була в павутині — значить ще не встигли замотатися в кокони, щоб розплодитися, — розповіла «Полтавщині» Ольга Стеценко, жителька сусідньої із дендропарком вулиці Ракова.

З сосен осипаються голкиЗ сосен осипаються голки

Шкідник — пильщик рудий звичайний — уразив масиви соснових насаджень зі сторони вул. Шведської.

— Дзвонила по різних екологічних інспекціях, у комунальне підприємство «Декоративні культури», яке відповідає за дендропарк, але відповідь була одна: ніби в міській зоні насадження не можна обробляти хімікатами, — продовжує Ольга Миколаївна.

Масову появу пильщика соснового зафіксували в кількох районах Полтавщини в основному в лісових масивах, повідомила заступник начальника державної інспекції захисту рослин Полтавської області Антоніна Ніщименко. Лист-попередження щодо появи шкідника надіслали міському голові Полтави Олександру Мамаю. В обласній держінспекції захисту рослин пообіцяли надати «Полтавщині» детальну інформацію щодо ситуації з масовим розселенням шкідників.

ПильщикПильщик

Пильщик звичайний сосновий трапляється повсюдно. Пошкоджує різні види сосни, в основному сосну звичайну і сосну Банкса. Із гусениці шкідник перетворюється в комаху з крилами (схожу на бджолу). Перельоти масово відбуваються в суху і теплу погоду — у квітні-травні та липні-серпні (друге за сезон покоління). Пильщики об’їдають молоду хвою.

Андрій ТІТОВ, «Полтавщина»

Полтавщина:

Наш e-mail:

Телефони редакції: (095) 794-29-25 (098) 385-07-22

Реклама на сайті: (095) 750-18-53

Запропонувати тему