Державний архів Полтавської області

Державний архів Полтавської області (корпус №1). Фото Державний архів Полтавської області (корпус №1)

Архівна справа

Давні латиняни стверджували, що архівний документ — це свідок минулого, світло істини, жива пам’ять. Для того, щоб пам’ять залишалася живою, їй потрібні особливий догляд і піклування. Саме цим і займаються працівники державних архівних установ.

Сьогодні архівісти здійснюють весь комплекс робіт із документами, який включає в себе організаційно-методичне керівництво архівними відділами райдержадміністрацій та міських рад, архівними підрозділами і діловодними службами підприємств, установ і організацій. Проводиться надзвичайно важлива робота з прийому на державне зберігання і забезпечення схоронності Національного архівного фонду в архівосховищах, створення інформаційно-пошукових систем до документів, державному обліку документів, у тому числі особливо цінних документальних пам’яток.

До Держархіву звертається чимало громадян із України та різних куточків світу з надією виявити необхідну їм інформацію. Однією з форм звернення до архіву є письмовий запит юридичної особи або заява фізичної особи щодо надання необхідної архівної інформації з того чи іншого питання. Досить швидко кожен громадянин може отримати консультацію за телефонами столів довідок Держархіву області: (05322) 7-34-39, 7-22-55.

Послуги, які надає Державний архів Полтавської області

Для забезпечення соціального захисту та законних прав громадян Державний архів Полтавської області надає архівні довідки на запити, що стосуються багатьох питань, а саме:

— інформації про заробітну плату, підтвердження трудового стажу працівників установ, підприємств та організацій, що відповідають профілю обласного архіву. Якщо інформація про заробітну плату та трудовий стаж не відповідає профілю Держархіву області, то такі запити Держархів пересилає за місцем збереження документів або надає відповідні рекомендації. Інформацію про заробіток та трудовий стаж працівників партійних та комсомольських органів можна отримати в корпусі № 2 Держархіву області (вулиця Зигіна, 1-а, місто Полтава, тел. 7-22-55);

— обрання депутатами місцевих рад;

— підтвердження нагородження орденами та медалями СРСР, почесними грамотами і грамотами Президії Верховної Ради Української РСР, присвоєння почесних звань УРСР тощо;

— підтвердження участі громадян у антифашистському підпіллі та партизанському русі під час тимчасової німецько-фашистської окупації Полтавської області 1941–1943 років;

— підтвердження вивезення мешканців Полтавської області на примусові роботи до Німеччини та інших країн Центральної і Східної Європи у період Другої світової війни;

— стосовно застосування репресій, розкуркулення, конфіскації майна, позбавлення волі та виборчих прав своїх рідних у 1920–1930 роках. Для отримання документа, що підтверджує репресії або розкуркулення, необхідно звертатися до відділу інформаційних технологій УМВС України (вулиця Пушкіна, 83, місто Полтава, 36014) та до управління Служби безпеки України по Полтавській області (вулиця Жовтнева, 39, місто Полтава).

Додаткова інформація

Довідки про навчання у виші, технікумі, школі видаються відповідними навчальними закладами. У разі ліквідації згаданих навчальних закладів необхідно звернутися до відомчого архіву Управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації за адресою: вулиця Котляревського, 20/8, місто Полтава, 36000.

Службу в Червоній армії до 1941 року та участь у громадянській війні можуть підтвердити в Російському державному воєнному архіві (вулиця Адмірала Макарова, 29, місто Москва, 125212).

Участь у Великій Вітчизняній війні та службу в госпіталях, роботу в частинах Червоної армії підтверджує Центральний архів Міністерства оборони Російської Федерації (вулиця Кірова, 74, місто Подольськ, Московська область, 142100). У заяві бажано вказати номер військової частини.

На жаль, значна частина архівних документів була втрачена, знищена, вивезена за кордон під час Другої світової війни.

Державний архів Полтавської області забезпечує рівні права та доступ до інформації всіх юридичних і фізичних осіб, відкритість ретроспективної документної інформації, законність її пошуку та використання.

Графік особистого прийому громадян керівництвом Державного архіву Полтавської області

Прізвище, ім’я, по батьковіПосадаЧас прийому
ГУДИМ Валентина ВолодимирівнаДиректор Державного архіву Полтавської областіВівторок 16:00 — 18:00;
остання субота місяця 9:00 — 12:00
БОНДАРЕНКО Марія
Іванівна
Заступник директора Державного архіву Полтавської областіСереда 15:30 — 17:30;
друга субота місяця 9:00 — 12:00
ПУСТОВІТ Тарас ПавловичЗаступник директора Державного архіву Полтавської областіЧетвер 15:30 — 17:30;
третя субота місяця 9:00 — 12:00

Державний архів Полтавської області (корпус №2). Фото Державний архів Полтавської області (корпус №2)

Адреса: 36011, Полтава, вул. Пушкіна, 18/24 (корпус № 1); вул. Зигіна, 1-а (корпус № 2).
Транспорт: від Південного вокзалу — трол. №№ 1,4,6 (зуп. «Центр»), від автовокзалу — автобус Кільцевий (зуп. «Центр»).

Тел.: (05322) 7-23-31, 7-34-39, 7-22-55.

Час роботи:
— понеділок, середа, п’ятниця: 8:00 — 17:15;
— вівторок, четвер: 11:00 — 18:00.
Вихідні: субота, неділя.

Полтавщина:

Наш e-mail:

Телефони редакції: (095) 794-29-25 (098) 385-07-22

Реклама на сайті: (095) 750-18-53

Запропонувати тему